30 Травня 2017
views 514

Українсько-словацький фільм «МЕЖА» побореться за приз в основній конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю!

Створена за підтримки Держкіно України, стрічка Петра Беб’яка «Межа», що є першою україно-словацькою копродукцією, увійшла до основної конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах.

Про це стало відомо після офіційної прес-конференції, в рамках якої була оголошена програма цьогорічного фестивалю.

«Межа» – це кримінальний трилер, зйомки якого відбувалися на території України, Словаччини та Чехії.

Словацький режисер Петр Беб’як поклав в основу фільму реальну гостросюжетну історію, що відбулася на словацько-українському прикордонні у 2007 році, на межі вступу Словаччини до Шенгенської Зони.

Окрім словацьких, у стрічці зіграли відомі українські актори: Римма Зюбіна – лауреатка першої національної кінопремії «Золота Дзиґа», Станіслав Боклан, володар «Київської Пекторалі», за найкраще виконання чоловічої ролі та молодий український актор Олександр Піскунов.

Знаково, що кінофестивальна прем’єра фільму про життя на кордоні відбудеться за кілька тижнів після офіційного оголошення безвізового режиму для українців. Ця подія має не лише етнографічне, а й соціально-історичне значення для нашої країни.

Стрічка боротиметься за перемогу в основній конкурсній програмі з роботами відомих режисерів, таких як: «Птахи співають в Кігалі» Криштофа Краузе, «Аритмія» Бориса Хлєбнікова, «Little Crusader» Вацлава Кадрнка і грузинською історичною драмою Георгія Овашвілі «Khibula», який вже був лауреатом фестивалю у 2014 році.

Нагадуємо, що фільм «Межа» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно, а також був відзначений призом конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Міжнародного кінофестивалю у Талліні.

Довідково: Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах входить до переліку фестивалів категорії «А», що ставить його на один рівень за значущістю з Венеціанським, Берлінським та Канським. Цьогорічний, 52-й, фестиваль у Карлових Варах пройде з 30 червня по 8 липня.

Особливим гостем кінофестивалю стане лауреат премій «Оскар» та «Золотий глобус» Кейсі Аффлек.

Свіжі новини