10 Липня 2017
views 435

Словацько-український фільм «Межа» отримав одну з головних нагород на міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах!

В суботу, 8 липня було офіційно проголошено результати одного з найпрестижніших міжнародних кінофестивалів, що входить до переліку фестивалів категорії «А».

Під час Церемонії нагородження, режисер Петер Беб’як, отримав одну з головних нагород – Кришталевий Глобус за кращу режисерську роботу над фільмом «Межа», що був представлений в основній конкурсній програмі.

«Зніматися у режисера Петера Беб’яка було цікаво і жодного разу не виникало ніяких непорозумінь. Ні мовного, ні професійного бар’єру між нами не існувало. Петер гідно витримував всі труднощі, які виникали під час зйомок. А їх було дуже багато. І ніяких зайвих емоцій і зривів. Завжди від Петера відчувалися спокій, зосередженість, впевненість і чітке розуміння того, що ми робимо на майданчику. Всі зауваження мені майже пошепки. Увага до кожного, інтелігентність, толерантність, високий професіоналізм – все те, що притаманно режисерові, якого сьогодні і визнано «кращим режисером» на КарлоВарському Міжнародному Кінофестивалі», прокоментувала Римма Зюбіна.

Як зазначає продюсер стрічки Андрій Єрмак: «Участь українських фільмів у фестивалях такого високого рівня, є вкрай важливою та необхідною. Адже отримати одну з головних нагород – є справжнім проривом українського кіно! Це свідчить про те, що ми зробили успішний та якісний проект, який буде показано у всьому світі. Наша команда заявила про себе на найвищому рівні та ще більше зміцнила партнерські відносини не тільки між нашими компаніями, а й між країнами. Ми здобули нові контакти із європейськими колегами та в майбутньому плануємо поширювати традицію співпраці над копродукційними проектами».

Слід зазначити, що окрім цього стрічка здобула ще й власні перемоги: підписано контракт щодо міжнародної дистрибюції з відомою лондонською компанією «Film Republic», а також фільм отримав всесвітнє визнання кіно-критиків та експертів, які охарактеризували цей спільний проект, як дуже сильний та успішний не тільки у своїх країнах, а й далеко за їх межами.

Одній з найвпливовіших міжнародних видань, такі як, «Variety», «The Hollywood Reporter» та «Cineuropa» у своїх статтях вже порівнювали стрічку з кращими роботами Гая Річі, «Хрещеним батьком» та «Кланом сопрано». Тож світовий глядач побачить фільм вже цього року, а в українських кінотеатрах він з’явиться цієї осени.

Нагадаємо, «Межа» – словацько-українська копродукція, зйомки якої відбувались в Україні, Чехії та Словаччині, а окрім словацьких та чеських зірок, у стрічці знялись відомі українські актори: Римма Зюбіна – лауреатка першої національної кінопремії «Золота Дзиґа», один з найулюбленіших українських акторів – Станіслав Боклан, молодий актор Олександр Піскунов та актор Володимир Геляс.

Фільм було створено міжнародною командою, за підтримки Державної агенції з питань кіно, та ще на етапі створення він вже був відзначений декількома нагородами, зокрема, отримав приз конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Міжнародного кінофестивалю у Талліні.

В основі сюжету лежить реальна гостросюжетна історія, що відбулася на словацько-українському прикордонні у 2007 році, на межі вступу Словаччини до Шенгенської зони.

До речі, фестивальна версія кінострічки буде презентована на спеціальному закритому показі, що відбудеться 21 липня на Міжнародному Одеському кінофестивалі, в рамках програми Спеціальні покази, де стрічку презентує акторка фільму Римма Зюбіна, яка є почесним членом журі фестивалю.

 

Свіжі новини