6 Січня 2023
views 6

Патрульна машина і піротехнічні ефекти: як проходили зйомки «Першого коду» в Києві та Гостомелі

В Україні тривають зйомки документального кіно про історію українського IT. Творці фільму планують показати «Перший код» на світовому майданчику.

У фільмі «Перший код» йдеться про історію започаткування та розвитку IT в Україні та кібервійну з росією. Гучні імена героїв, голлівудська картинка, нестандартні локації роблять стрічку надзвичайно привабливою для глядачів усього світу. Зйомки вже відбулися у столичному крематорії, Українському Домі, Інституті кібернетики та бібліотеці імені Вернадського. Знімальна команда поспілкувалася із засновниками компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також з представниками Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Міністерства цифрової трансформації. 

Учора знімальна група провела чергову зйомку-реконструкцію сучасного часу для наступного епізоду в Гостомелі.  За словами продюсера стрічки «Перший код» Владислава Савченка, саме цей епізод був найважчим, адже актори не грали, а разом зі всією знімальною групою переживали сьогодення: 

«Ми цілий день знімали на вулиці. Дванадцять годин на холоді. Але дякувати цій зимі, грудень не такий холодний, як завжди. Емоції були справжні. Все, як у лютому 2022-го.  День емоційних переживань. Та все, що ми знімали, стосується  кожного з членів команди. В одній зі сцен ми реконструювали влучання ракети, і все це надзвичайно важко переживати знову». 

Щодо організації самих зйомок у Києві та Гостомелі, продюсер розповів, що за правилами воєнного стану, окрім письмового погодження з військовою адміністрацією, на майданчику обов’язкова присутність патрульної машини.

«Під час військового стану всі натурні сцени обов’язково мають узгоджуватися з військовою адміністрацією Києва. Тому перед зйомкою ми відправляли туди лист-запит, а також запит на обов’язковий супровід  патрульної машини. У нас були  масштабні сцени з залученням великої кількості акторів, масові сцени. Щодо зйомок у Гостомелі, де ми знімали епізод евакуації людей та моменти руйнувань рашистами будинків,  ми все дійство узгоджували з обласною військовою адміністрацією, оскільки на майданчику працювала професійна піротехнічна команда, яка використовувала ефекти – вогонь і дим».

Фільм планують перекласти на кілька мов і представити для стримінгу на платформах Netflix, Amazon або Apple TV.

Свіжі новини