23 Жовтня 2017
views 380

«Оскарівська промокампанія «Межі» – це наче президентська кампанія», – продюсер про світове промо словацького фільму

Вчора відбулася прес-конференція з нагоди прем’єри одного з найбільш резонансних фільмів осені – номінованої на «Оскар» словацько-української копродукції «Межа», на якій знімальна група фільму поділилася найцікавішими фактами про кінострічку:

Петер Беб’як, режисер, про українську знімальну групу та акторів:

«Історію фільму віднайшла Ванда – словацька сопродюсер фільму. Я, в свою чергу, не просто працював, а прожив 34 чудових дня зйомок «Межі». У нас був ідеальний штаб на знімальному майданчику, що складався зі словаків, українців та чехів. Особливо хочу відзначити українців, адже те, як вони працювали, як горіли тим, що робили, справило на мене неймовірне враження. Було великою честю фільмувати разом із ними!»

Андрій Єрмак, український сопродюсер фільму, про оскарівську кампанію фільму:

«На сьогодні ми заявлені в основних конкурсних програмах більше ніж 50-ти міжнародних фестивалів. Анди Гриц, наш актор, щойно повернувся з Чикаго, де «Межа» також приймає участь в одному з найстаріших міжнародних кінофестивалів. Там у нас було три аншлагових скринінга! Зараз чекаємо на результати, які з’являться 26 жовтня. Також ми з Вандою на початку листопада їдемо до Лос-Анджелеса, де вже стартувала оскарівська промокампанія «Межі», яка є наче президентською кампанією. Тут нам дуже допомагає те, що ми вже потрапили на велику кількість кінофестивалів, на яких необхідно показувати картину. Ми розраховуємо, що цей рік буде дуже насиченим. Ще планується показ у багатьох країнах. У нашому списку також вже є Чехія, і ведуться переговори з Туреччиною. «Межа» – це перша картина за участі українців, яка вже вийшла у справжній світовий прокат. Тобто, наш фільм демонструється не просто у спеціальних програмах, а повноцінно разом із європейськими та американськими картинами. Українських та словацьких акторів бачить міжнародний глядач. Це наш рекорд і справжня перемога!»

Ванда Адамік-Грицова, словацька сопродюсер фільму, про ідею фільму:

«Моя мама з міста Убле, за яким за два кілометри знаходиться словацько-український кордон. У цьому невеликому селі я проводила всі свої канікули в дитинстві, і тому вирішила взятися за екранізацію цієї історії, яка була близька мені особисто».

Анди Гриц, актор, про акторський склад:

«Слід підкреслити, що все це – питання таланту, розумієте? Якщо хтось такий обдарований, як наш оператор, то неможливо описати майстерність знімання кіно – це просто талант, це його бачення, і його нічим не можна замінити. І як актор я хочу віддати належне пану режисеру, за що він, власне, й отримав нагороду на кінофестивалі у Карлових Варах – запросив найкращого оператора і найкращих акторів, яких міг знайти!»

Свіжі новини