12 Грудня 2022
views 6

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров став героєм документального фільму про українські IT-війська «Перший код»

У вихідні відбулися зйомки нового епізоду найочікуванішого документального фільму про українські IT-технології «Перший код», новим героєм якого став віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Фільм-дослідження «Перший код» – це історія подорожі у часі через інтерв’ю з керівниками найвідоміших IT-компаній, заснованих в Україні. Вона охоплює період від створення українськими інженерами першого комп’ютера і до сьогодення, коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з Росією.

Михайло Федоров дав велике інтерв’ю автору дослідження Владиславу Савченку, в якому розповів про кібервійну з росією: коли розпочалися атаки на українську цифрову інфраструктуру, як волонтерський рух, IT-армія тримають оборону на кіберфронті, а технології допомагають розпізнавати військових злочинців з Бучі та ін. 

На своїх сторінках у соціальних мережах інтерв’юер фільму Владислав Савченко опублікував сторіз, де Михайло Федоров розповідає, як власна «Red-team» за кілька місяців до початку повномасштабної війни почала «атакувати» українську енергетичну інфраструктуру, щоб перевірити на вразливість та все виправити. 

«У грудні, коли розпочалася інформаційна хвиля щодо можливого повномасштабного вторгнення, світові ЗМІ писали про можливі атаки хакерів на енергетичну інфраструктуру. За кілька днів до Нового року ми проводили наради з усіма людьми, які відповідають за ІТ- сектор в енергетичному напрямку. Підключали нашу «Red-Team», яка протягом січня «атакувала» власну енергетичну інфраструктуру, щоб знаходити вразливі місця. Ми готувалися й розуміли виклики завтрашнього дня».

Також Федоров прокоментував кіберстійськість України та відбиття атак з боку росії.

«Війна з Росією триває з 2014 року. Тому коли ми створювали Мінцифру і поставили собі за мету відцифрувати всі послуги в державі, зрозуміли: кібервійна є складовою будь-якої війни ( зокрема й фізичної). Тому робили все таким чином, щоб можна було утримувати атаки у кіберпросторі. Тож наразі вже розуміємо виклики майбутнього, що потрібно робити. І багато чого фундаментального вже здійснили для кіберстійкості держави». 

Режисером «Першого коду» виступив професійний кінорежисер, відомий за фільмами «Область героїв» та «Ведмежа пастка» Артур Лерман. Сценарист – Тетяна Буренко, відомий телевізійний сценарист-драматург. «Очі» стрічки – Євген Усанов. Продюсером виступив IT-підприємець та автор дослідження Владислав Савченко. Любов Мочалова стала креативним продюсером.

Знімальна команда вже поспілкувалася з засновниками компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також із представниками Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України.

Бюджет стрічки склав шість мільйонів гривень. Роботу над стрічкою планують завершити до кінця 2022 року та розпочати переговори про розміщення її на платформах Netflix, Amazon, Apple TV.

Свіжі новини