6 Лютого 2020
views 178

Магія в PR: сила нетворкінгу, або теорія «шести рукостискань»

Ви точно бачили славнозвісну комедію, де за допомогою правила «шести рукостискань» маленька дівчинка змусила президента здійснити її бажання і сказати потрібну їй фразу під час новорічного звернення. Казки казками, але де, як не в PR, можна відчути реальну дію цього правила?

Нас на планеті більше 7-ми мільярдів, проте фраза про «тісний світ» не втрачає актуальності. Подруга у США йде на побачення в Tinder із хлопцем, якого ти фоловиш в Instagram, бо чула про нього від іншої подруги, яка взагалі живе на Близькому Сході. Або ж тебе в іншій країні випадково хостить дівчина, яка знає твою близьку подругу, бо вони з одного міста. Дивина? А як перетворити її на професійну навичку й керувати всіма цими зв’язками?

Подивимося на це під трошки іншим кутом. Проте це вже зробили до нас і назвали «нетворкінгом». Простими словами – здатністю заводити таке коло знайомих, за допомогою яких можна знайти рішення в будь-якій ситуації.

Одна відома книжка з нетворкінгу починається з запитання: «Хто є найцікавішою людиною, з ким ви познайомилися за останні три місяці? І чи можете ви познайомити мене з нею?» А як часто ви знайомитеся просто так? Чи просите друзів вас із кимось познайомити? Без визначеної цілі, лише задля розширення кола знайомств та ще більшого «стиснення» і так тісного світу?

Спочатку все це може здатися складнішим, ніж є насправді. Small talk в черзі за квитком у кіно або комплімент у коментарях в Instagram – чим не початок знайомства? А що більше знайомств, то більше можливостей. Хіба не для цього ми в PR і зібралися?

Якось я рахувала кількість «рукостискань», що знадобляться мені для знайомства з Джастіном Бібером. І їх виявилось лише 4! Навіть менше, ніж обіцяні 6!

Тому тисніть руки і не бійтеся починати розмови. Адекватні запитання, які ви ставите з непідробною цікавістю, ніколи не збентежать нового співрозмовника. Наступного разу, торкаючись чиєїсь руки, подумайте, скільки «ланок» від цієї людини до когось із чартів Billboard🔥🚀

ТЕКСТ: PROJECT MANAGER YULA COMPANY, PR-МЕНЕДЖЕР СЕРГІЯ БАБКІНА СОФІЯ ШУЛЯКОВСКА

#YULAcompany #YULAspeaks

Свіжі новини