17 Серпня 2018
views 753

Фільм-призер Канн з Оленою Лавренюк вийшов у всеукраїнський прокат.

15 серпня у Києві, в кінотеатрі «Жовтень» відбувся допрем’єрний показ української трагікомедії «Гірська жінка: на війні» виробництва України, Ісландії та Франції, режисера Бенедикта Ерлінґссона.

Головна героїня фільму, 50-річна Хатла (яку грає відома ісландська актриса Халлдора Гейхадсдоттір) живе тихим життям. Однак за образом самотньої диригентки хору ховається зухвала екоактивістка. Під псевдонімом «Горянка» жінка веде одиночну війну з місцевим алюмінієвим заводом. Вона ризикує всім, аби захистити природу ісландського передгір’я, але ситуація змінюється, коли в її житті з’являється дівчинка-сирота з України.Українська актриса Олена Лавренюк зіграла у фільмі директора дитячого будинку. Хоча її роль зовсім невелика, робота над копродукційним проектом запам’яталася акторці:

«Режисер фільму та всі актори, які брали участь у зйомках, – це великі професіонали, і працювати з ними було справжнім задоволенням! Жодних мовних чи культурних бар’єрів між нами не виникало, весь процес був захоплюючим»,

– розповіла актриса.

Світова прем’єра стрічки Бенедикта Ерлінґссона відбулася у рамках «Тижня критики» Канського кінофестивалю, де фільм отримав три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d’Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів. А вже сьогодні, 16 серпня, «Гірська жінка: на війні» виходить в український прокат!

Свіжі новини