22 Листопада 2022
views 9

Фільм «Перший код» змінив команду!

Документальне кіно про українські IT-війська виходить за рамки запланованого сценарію

Наприкінці 2021 року команда Європейської асоціації програмної інженерії (EASE) ініціювала зйомку документального фільму, метою створення якого стала розповідь історії української ІТ-галузі від зародження у 80-х до сучасності через інтерв’ю з керівниками найвідоміших IT-компаній, заснованих в Україні.

Режисером стрічки виступила Любов Мочалова, а продюсером – Сергій Кривко. 

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну зйомки відновили лише восени 2022-го. Через воєнні події команда фільму вирішила змінити сценарій і глобалізувати знімальний процес, адже головною ідеєю фільму стало розкриття потужностей сучасних IT-військ, які зароджувалися ще в далеких дев’яностих.

Так, після зміни команди  режисером «Першого коду» став професійний кінорежисер, відомий за фільмами «Область героїв» та «Ведмежа пастка» Артур Лерман. Сценаристом стала Тетяна Буренко, відомий телевізійний сценарист-драматург. А «очима» фільму – Євген Усанов.

Продюсером фільму виступив IT-підприємець та автор дослідження «Першого коду» Владислав Савченко. Любов Мочалова стала креативним продюсером.

«Амбіції зростали разом із проектом. І як це часто буває у великих історіях – ти робиш крок, а потім ще один. А в результаті вимальовується цілий шедевр. Нашій команді було важливо, аби сценариста, режисера, головного оператора-постановника захоплювала ідея фільму, і вони хотіли викластися на всі сто. І ми сформували таку команду, перебравши найкращі кадри української кіноіндустрії. Зараз склад «Першого коду» – це боги у своїй професії, я постійно в них вчуся та довіряю їм. Наприклад, мені подобається, як Таня Буренко розклала сценарій за драматургією, адже розуміє, що увагу глядача ми будемо тримати емоціями, а не сухими фактами про IT. Артур Лерман вигадав такі режисерські постановки та декорації, що Гай Річчі відпочиває. А Євген Усанов втілює свої навички зйомок світової реклами в Голлівуді», – ділиться Любов.

За словами продюсера стрічки Владислава Савченка, «Перший код» покаже автсорсингові компанії, які стали міцним плацдармом для появи компаній продуктових. Розповість про бум українських стартапів. Та розкриє ідеї, які спочатку світове ком`юніті серйозно не сприймало, яким тисячу разів казали «ні», але сьогодні ці компанії отримують мільйонні інвестиції. 

За сценарієм, у фільм були впровадженні сцени з акторами, які відігрують розповіді, аби глядач цілковито занурився у перегляд картини. 

«ІТ-індустрія тепер не лише важлива частина економіки країни, а ще й армія за моніторами комп’ютерів. Саме тому ми не можемо робити просто документальне кіно. Ми хочемо більшого – аби про армію українських IT-військ дізнався світ. Тому й змінили команду, щоб досягти якнайкращого кінцевого результату. Зараз я в захваті від команди! Сценарій, режисерські ходи й те, що ми бачимо в процесі зйомок на моніторах – це однозначно буде кіношедевр. У нашій IT-індустрії такого ще не знімав ніхто. Команда націлена на найвищий результат. Ми вже відзняли історичні локації, які у фільмі відіграють знакову роль – Український Дім, столичний крематорій, бібліотека імені Вернадського», – розказав продюсер фільму і автор дослідження Владислав Савченко.

Зі звичайного документального фільму «Перший код» перетворюється на повнометражне кіно. Бюджет стрічки складає 150 000 доларів США.

Свіжі новини